مقالات کشاورزی

آخرین اخبار

گالری تصاویر

مایکوروت گالری
چمن مصنوعی

روش استفاده از مایکوروت

رو ش های استفاده از مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا:


مصرف سطحی:

برای احداث فضاهای سبز چمنی و ایجاد بستر مناسب برای گل ها و گیاهان زینتی ازاین روش استفاده می شود. بعد از تسطیح زمین، مایه تلقیح قارچ را به سطح خاک اضافه کرده و آن را با لایه نازکی از خاک به ارتفاع حدود 3 سانتی متر پوشانده و نسبت به کشت بذر گیاهان چمنی و پوششی اقدام می نمایند. 


مصرف گلدانی:

برای کاشت گیاهان گلدانی زینتی و غیرزینتی مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا را می توان به صورت یک لایه در خاک بستر گیاه قرار داد و یا اینکه مایه تلقیح قارچ را با خاک گلدان مخلوط و سپس نسبت به کاشت گیاه اقدام نمود.


احداث باغات جدید:

بهترین زمان برای کاربرد مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا برای احداث باغهای جدید در زمان کاشت نهال ها می باشد. در این زمان می توان مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا را در کف حفره در نظر گرفته شده برای کاشت
نهال اضافه کرده و پس از قرار دادن نهال در حفره و اطمینان حاصل کردن از تماس مستقیم ریشه گیاه با مایه تلقیح، حفره را با خاک پر نمود. در روش دیگر می توان مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا را با مواد تهیه شده برای کاشت نهال از جمله پیت، کوکوپیت، پرلیت، کود دامی و سایر مواد آلی مخلوط کرده و برای پرکردن حفره در نظر گرفته شده برای کاشت نهال از این ترکیب استفاده نمود.


احیاء و جوان سازی باغات فرسوده:


در این روش مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا را به همراه کودهای آلی و به مقدار 500 گرم در هر طرف گیاه و در منطقه چالکود اضافه می نمایند. به تدریج رابطه همزیستی مایکوریزا در سیستم ریشه ای گیاه ایجاد شده و با
افزایش سطح جذب کنندگی ریشه و جذب بیشتر آب و عناصر معدنی به گیاه، شاهد رشد مجدد درختان خواهیم بود.


مصرف ردیفی:


برای استفاده از مایه تلقیح قارچ های مایکوریزا در کشت گیاهان زراعی، پس از ایجاد ردیف های کشت، مایه تلقیح را در کف جوی های ایجاد شده همانند کودهای شیمیایی و زیر بذر اضافه کرده و با خاک می پوشانند.


مصرف حجمی (مناسب برای خزانه ها):


خزانه ها بهترین مکان برای استفاده از قارچ های مایکوریزا می باشند زیرا معمولاً موادی که به عنوان بستر کشت در خزانه مورد استفاده
قرار می گیرد اعم از مواد آلی و معدنی عموماً فاقد قارچ های مایکوریزا بومی هستند و دیگر اینکه به دلیل وجود تعداد زیادی گیاهچه یا قلمه در یک فضای محدود می توان با استفاده از مقدار کمی از مایه تلقیح، رابطه همزیستی مایکوریزا را در تمامی گیاهچه ها یا قلمه های موجود در خزانه به وجود آورد. در خزانه ها بهترین روش استفاده، مخلوط کردن مایکوروت با مواد تشکیل دهنده بستر خزانه با یک نسبت مشخص می باشد.


تلقیح بذری:


مدرن ترین روشی که هم اکنون در دنیا برای تولید این فرآورده بیولوژیک مورد استفاده قرار می گیرد، تکثیر این قارچ ها به روش کشت درون شیشه ای است. مایه تلقیح تولیدی در این روش به دلیل غنی بودن از اندام فعال قارچ و حجم کم، این امکان را به وجود آورده تا بتوان آن ها را به صورت تلقیح بذری مورد استفاده قرار داد. در روش تلقیح بذری، در مرحله اول بذور مورد نظر را با یک ماده چسباننده آغشته کرده، سپس مایه تلقیح قارچ را به آن اضافه و کاملاً با هم مخلوط می نمایند به گونه ای که تمامی بذرها با یک لایه یکنواخت از مایه تلقیح پوشانده شود. در نهایت پس از خشک شدن رطوبت سطحی بذرهای تلقیح شده نسبت به کاشت آن ها اقدام می گردد.


معرفی کود زیستی مایکوروت

فواید مایکوروت

قارچ کش های سازگار با مایکوروت

روش استفاده از مایکوروت

محصولات تخفیف دار
شنبه تا پنجشنبه 8:30 الی 15:30 مشتاقانه پاسخگوی شما هستیم. 051-38708758 سوالی دارید؟ از ما بپرسید ... info@sahrashargh.ir
عضویت در سامانه پیامکی
عضویت
اینستاگرام تلگرام
درباره صحرا شرق کیمیا 051-38708758 سوالی دارید؟ از ما بپرسید ... info@sahrashargh.ir
آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدیدکنندگان: 18533

مجموع صفحات بازدیدشده: 29254

بازدیدکنندگان امروز: 22

صفحات بازدیدشده امروز: 28

بازدیدکنندگان دیروز: 42

صفحات بازدید شده دیروز: 98

توضیحات مربوط به فروشگاه

چرا خرید از فروشگاه اینترنتی صحرا شرق؟ ۱- تخصصی ترین و بزرگترین فروشگاه آنلاین کشاورزی در سطح کشور ۲- طراحی بسیار ساده و کاربرپسند ۳- سریع ترین سیستم خرید آنلاین با دریافت کمترین اطلاعات نسبت به رقبا ۴- دارا بودن پایگاهی ثابت همراه با مجوزهای لازم ۵- برخورداری از مشاوره رایگان کارشناسان جهت خریدی دقیق تر ۶- ارسال رایگان کالا به درب منزل ۷- ارائه مقالات علمی و کارآمد ۸- دارا بودن چندین خط ثابت و همراه برای پشتیبانی در ساعات اداری و غیر اداری ۹- قابلیت خرید از طریق کامپیوتر، لپ تاب،تبلت و موبایل ۱۰- فروش محصولاتی خاص و با کیفیت از معتبرترین کمپانی های معروف دنیا ۱۱- وجود تیمی مجرب در مجموعه کشاورزی آنلاین، متشکل از افراد کارآزموده در زمینه های کشاورزی، بازرگانی، کامپیوتر و گرافیک و در نهایت فروشگاه اینترنتی کشاورزی انلاین سعی می نماید محصولاتی را به شما عرضه نماید که تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد محصول شما داشته و هزینه های شما را کاهش دهد. پس برای پیش رو بودن و متفاوت بودن همین الان اقدام کنیدچرا که ما میخواهیم شما به خریدتان افتخار کنید.